Blog

Noclegi w Łebie dla rodzin z dziećmi

Wybierasz się nad morze do Łeby?

Być może wciąż poszukujesz dobrego miejsca, które oferowałoby więcej – nie tylko wygodny dostęp do ładnej i zadbanej plaży, ale także atrakcje i wygodne warunki noclegowe. Tak się składa, że jest jedno miejsce, które urzeka pięknym położeniem, atrakcjami wokół i w samym centrum oraz przepięknymi akwenami, bo jest tu nie tylko morze. Czy myślałeś już, gdzie zatrzymać się w przepięknej Łebie?

Dlaczego warto postawić właśnie na Łebę?

Jeśli właśnie zastanawiasz się, co takiego ma Łeba, czego nie mają inne kurorty nadmorskie, i dlaczego tu masz wynająć apartament letniskowy albo hotel, to wiedz, że jest tego naprawdę dużo. Łeba to miejscowość ulokowana na Wybrzeżu Słowińskim i pierwsze, o czym możesz pomyśleć, to Słowiński Park Narodowy i słynne ruchome wydmy. Ale tak naprawdę to tylko jedna z wielu atrakcji, które czekają na Ciebie i Twoje dzieci. Wydma Łącka to niejedyne miejsce w całym parku. Jest także Muzeum Wyrzutni Rakiet znajdujące się około 2 km od słynnej wydmy.

Cała ścieżka w SPN to szansa na poznanie polskiej przyrody. Podobnie jest zresztą w przypadku SeaPark Sarbsk, który znajduje się pod Łebą, a który jest największym w Polsce fokarium. Tam też można znaleźć między innymi park zwierząt podwodnych oraz prehistoryczne oceanarium. Innym miejscem, w którym można spotkać się z prehistorią, jest Park Dinozaurów, największa tego typu atrakcja na całym Pomorzu.

Dla nieco starszych dzieci oraz ich rodziców świetnym pomysłem jest także Labirynt Łeba, czyli największy naturalny labirynt w Polsce. Z mniejszym labiryntem można spotkać się w Magicznych Lustrach. Pogłówkować za to trzeba w Discovery Park – Łebskich Klockach, gdzie obok wystawy z historii słynnych klocków LEGO dzieci mogą uczyć się przenoszenia klocków do świata wirtualnego czy sterowania zdalnymi zabawkami.

Są także liczne muzea, w tym Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Motyli czy Muzeum Bursztynu. Poza tym mamy także sławną aleję Prezydentów RP, gdzie odlew w brązie swojej dłoni zostawili między innymi Ryszard Kaczorowski czy Lech Wałęsa. To świetna lekcja historii, nie tylko dla najmłodszych. No i na koniec woda. To tutaj masz dostęp do jeziora Łebsko, trzeciego co do wielkości jeziora w Polsce, oraz morza, które odcinane jest od jeziora cienkim skrawkiem mierzei łebskiej. Czy zatem zainteresować się tu domkami letniskowymi czy hotelem?

Majówka nad polskim morzem

Majówka w lebie

Hotel to rozwiązanie, którego nie można pominąć

Jednym z pierwszych pomysłów na spędzenie wymarzonej majówki w Łebie jest hotel. Nie ma co ukrywać, nadmorskie kurorty nie są najbogatsze w tego rodzaju miejsca, a i na Wybrzeżu Słowińskim jest tylko kilka hoteli, które mogą zainteresować rodziców z dziećmi. Jakie plusy ma hotel i czy w ogóle jest jakaś przewaga nad domkami w Łebie? Niekoniecznie.

Plusem jest sprawdzone miejsce, gdzie wiele osób już było, ale przecież z domkami także często tak jest. Niepewne wyżywienie, tłum ludzi i brak spokoju to największe problemy, z jakimi przychodzi się spotykać rodzicom. Historie jak słynny rachunek „za bachora” z Karpacza tylko tym bardziej pokazują, jak w hotelach stawia się na dzieci. Oczywiście to nie jest reguła i w Łebie nie musi być tak samo, jednak do komfortu tutaj daleko.

Na pewno dużym plusem jest wyposażenie części wspólnych, bowiem dodatkowy basen i miejsce na zabawę malucha to naprawdę przyzwoita oferta. Co prawda w domku Łeba z tarasem czy małym ogródkiem także można zostawić malca, a przy tym bawi się bez mnóstwa osób w kolejce do zjeżdżalni, jednak warto odnotować, że w hotelu tego rodzaju udogodnienia występują. Plusem jest także to, że jedzenie jest podawane odgórnie i nie trzeba się o nie martwić, choć czasami może to być także niepotrzebnym wiązaniem rąk.

Pola namiotowe są dobre, ale bez dzieci

Jednym z najpopularniejszych sposobów na spędzanie majówki w Łebie i wielu innych „nadwodnych” miejscach jest pole namiotowe. Zwykle w okresie wakacyjnym są one pełne nie tylko samych namiotów, ale także kamperów i przyczep campingowych. To świetna przygoda i nie mniej klimatyczne miejsce niż w Łebie domki, ale z jednym zastrzeżeniem – bez dzieci.

Niewygoda namiotów, brak dostępu do podstawowych środków higienicznych czy miejsca do spokojnego zajęcia się maluchami sprawia, że na pola namiotowych jest dość mało dzieci. Oczywiście, jeśli Twoje pociechy mają już ponad dziesięć lat, wypad pod namiot może być nawet wielką frajdą, także podczas majówki. Z pewnością zapamiętają to do końca życia, zwłaszcza, jeśli dostęp do elektryczności będzie tak bardzo ograniczony.

Niemniej dla paczki kumpli pobyt w namiocie na polu campingowym może być dobrym pomysłem. Warto jednak pamiętać, że cena nie będzie się aż tak diametralnie różniła, a poziom wyposażenia, wygody i spokojnego odpoczynku, np. przy grillu, w domkach w Łebie będzie nie do porównania. Dlatego niewątpliwie jest to idea do przemyślenia, ale nie zawsze najlepsza z możliwych.

Domki w Łebie nad morzem

Łeba 2020

Moda na pensjonaty, ale czy to pomysł idealny?

Najbardziej klasyczny sposób noclegowania w kurortach – czy to nadmorskich, czy to górskich – to pensjonaty. Prowadzone przez osoby prywatne, w niewielkich domkach, często z własnymi produktami podawanymi na śniadanie. Jest klimatycznie, swojsko, zupełnie inaczej niż w przestronnych i wygodnych, ale samodzielnych przez cały czas domach Łeba.

To jednak nie oznacza, że jest to najlepsze miejsce na wyjazd z dziećmi. Po pierwsze zakwaterowanie może okazać się nie do końca takie, na jakie się umawiano. Chodzi tu na przykład o dostęp do łóżek dla mniejszych dzieci czy wygodne spanie dla starszych. Pensjonaty czasami rezerwują więcej miejsc dla gości, niż mają na stanie, wiedząc, że ktoś nie przyjedzie. Taki „overbooking” w niektórych przypadkach może być niekomfortowy.

Plusem jest na pewno cena, choć w stosunku do dostępnych w Łebie domków jest ona porównywalna, ale na pewno o wiele niższa niż w hotelu. Wygodne pokoje są może obok innych i o prywatności przez cały czas nie może być mowy, ale potrafią być także klimatyczne, więc niewątpliwie to także może być plus. Pensjonat to przeżycie, na które czasami warto się zdecydować.

Może jednak trochę prywatności i wygody – pomyśl o apartamencie

Plusów domków w Łebie można szukać niemalże na każdym polu. Warunek jest jeden – muszą to być apartamenty wysokiej klasy, dobrze ulokowane i nowoczesne. Stare, rozlatujące się domki nie są w stanie rywalizować nie tylko z hotelem czy pensjonatem, ale i własnym namiotem. Jednak na szczęście w Łebie takich jest coraz mniej. Pojawiają się za to nowoczesne apartamenty, które są świetnie wyposażone.

Lokalizacja jest ważna, a więc liczy się nie tylko to, by być jak najbliżej morza, bowiem w Łebie nie jest to jedyna atrakcja. Strategiczne rozmieszczenie blisko wszystkiego jest więc plusem niektórych apartamentów letniskowych. Co ważne, jest się tu samodzielnym, więc nie ma sąsiadów za ścianą, jest wygodnie, można spokojnie zorganizować grilla dla całej rodziny, a dziecięcy płacz nie sprowadza pod nasz dach skarżących się osób z okolicy.

Plusem jest też wyposażenie, między innymi w telewizor, przestronną kuchnię z wszystkimi ważnymi sprzętami czy szafy, w których każdy spokojnie się pomieści. Taki domek to miejsce na zabawę dla malucha, na odpoczynek dla rodziców czy spędzenie czasu przy planszówce z każdym domownikiem. Do tego nie wiąże rąk i pozwala czasem zjeść w restauracji, a czasem przygotować coś sobie samemu; ze składników, które się kontroluje. Domki łączą w sobie plusy pensjonatu, hotelu i campingu. Trzeba je tylko umieć wybrać.

Domki w Łebie

Nie rezygnuj z przyjemności, przyjedź na domki do Łeby wraz z rodziną

Choć zarówno hotel, jak i pensjonat mają wiele plusów w kontekście pobytu rodziny z dzieckiem, to mają także bardzo dużo minusów. Jeśli jednak dobrze wybierzesz domki letniskowe w Łebie, to nie tylko wszędzie będziesz miał blisko, ale także warunki będą doskonałe i dużo lepiej będziesz wspominać rodzinny wypad na majówkę.

Dlatego już teraz zacznij szukać, by na ostatniej prostej nikt Cię już nie zaskoczył. Pamiętaj, że Łeba to nie tylko morze, więc warto wybrać się tu z całą rodziną i pokazać dzieciom ten przepiękny kawałek Polski.

Domki Łeba