Blog

Gdzie na majówkę w Łebie?

Majówka nad polskim morzem na początku nie brzmi tak dobrze, niezależnie od tego, czy jedziesz tam z kumplami czy planujesz rodzinny wyjazd z dzieciakami. Jak by na to jednak nie patrzeć, trzeba znaleźć miejsce, które łączy w sobie ciepło, dostęp do wody dla ochłody, atrakcje na miejscu i wiele przestrzeni, gdzie można spędzić czas i się nie nudzić. W taki sposób bardzo szybko trafisz do Łeby. Gdzie warto w niej spędzić majówkę?

Rodzinne wakacje

A propos zameldowania, czyli noclegi w Łebie

Zacznijmy od rzeczy pierwszorzędnej, czyli noclegu. Łeba domki, hotel, a może pensjonat? Co jest najskuteczniejszym sposobem na spędzenie majówki z przyjaciółmi, dla par czy z dziećmi?

Hotel

Na początek przyjrzyjmy się ofertom majówkowym w łebskich hotelach. Niby jest dość dobrze, właściwych hoteli w mieście jest sześć, jednak przy bliższym spojrzeniu nie przekonują one w zupełności. Co prawda niektóre z nich mają nawet basen i dodatkowe atrakcje na miejscu, co mogą docenić na przykład rodzice z dziećmi, ale w gruncie rzeczy hotele są dość drogie i mało wygodne.

Jest tu mało prywatności, jedzenie nie zawsze odpowiada, a do tego pokoje są dość małe i klaustrofobiczne. Dużo wygodniej jest spędzać czas w miejscach takich jak prywatne apartamenty letniskowe, które oddają kilkadziesiąt metrów przestrzeni, w której w trakcie majówki można zaszaleć lub znaleźć spokój. Hotele tymczasem są bardzo przewidywalne i wszędzie takie same.

Pensjonat

Wiele osób decyduje się na majówkę w pensjonacie, bo przede wszystkim ceny są niższe niż w hotelach. To prawda, a i często można znaleźć miłych gospodarzy, którzy naprawdę zajmują się gośćmi. Nie zawsze jednak, co sprawia, że pobyt w tego rodzaju miejscu w Łebie może być zagadką. Co prawda pensjonaty są dość powszechne i dużo łatwiej znaleźć tu taki, który w jakiś sposób nam będzie odpowiadał, ale o prywatności również trudno tu mówić.

Pobyt nad wodą wymaga czasami odpoczynku czy miejsca, gdzie można pograć w planszówki. Tymczasem w pensjonatach jesteś skazany na liczenie na ciepło i możliwość przebywania poza pokojem, który najczęściej ma służyć tylko do spędzania w nim czasu nocą. Wypad z przyjaciółmi czy rodzinna majówka mogą się udać w pensjonacie, ale równie dobrze można poszukać czegoś innego, na przykład domków w Łebie.

Domek w Łebie

Domki w Łebie

Łeba domki to dobre połączenie. Przede wszystkim są wygodne, bowiem dają maksymalny komfort mieszkania, przebywania w ponad trzydziestometrowej przestrzeni oraz, w tych lepszych, są doskonale wyposażone. Mają telewizor, kuchnię, by samodzielnie gotować to, co się lubi, oraz wygodne pokoje, w których zmieści się rodzina z dziećmi czy paczka znajomych, a przy tym można skorzystać z tarasu i sporego ogródka. Całość wprost wymarzona na grilla, a przecież majówka bez grilla to majówka stracona.

Wynajem domków to także szansa na bycie blisko wszystkiego. Często umiejscowienie hoteli jest centralne, a w Łebie nie chodzi tylko o morze, bowiem tutaj często zwiedza się także inne rejony, z ruchomymi wydmami na pierwszym miejscu. Apartamenty są też najbardziej wszechstronne i przypasują i rodzinom z dziećmi, i paczce znajomych, i parze na romantycznym wyjeździe.

Domki Łeba