PROCEDURY COVID

PROCEDURY COVID  w obiekcie Bursztynova 13 w Nowęcinie

W trosce o bezpieczeństwo naszych gości wprowadziliśmy niezbędne procedury, zgodnie z aktualnymi wytycznymi instytucji odpowiedzialnych za ochronę zdrowia (GIS, MZ, WHO). Zalecenia w/w instytucji monitorujemy na bieżąco i w przypadku wdrażanych zmian, natychmiast aktualizujemy nasze procedury. Chcemy, aby wszyscy dookoła nas czuli się bezpiecznie i zdrowo. Wierzymy, że dzięki nim przejdziemy przez ten ciężki dla nas okres w pełni zdrowia. Prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami obowiązującymi w Obiekcie.

PRZED PRZYJAZDEM

 1. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby tj. temperatura pow. 37,5 st. C, uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, nie będzie możliwe zameldowanie się w obiekcie.
 2. W przypadku uzasadnionych obaw, dotyczących Państwa stanu zdrowia, zastrzegamy sobie prawo do anulacji rezerwacji w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie innych gości.
 3. Płatności za pobyt polecamy dokonywać przelewem przed przyjazdem do ośrodka.

SPRZĄTANIE DOMKÓW

 1. Sprzątanie domków odbywa się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Używamy rękawiczek, płynów dezynfekujących, maseczek.
 2. Przed Państwa przyjazdem domek jest dezynfekowany oraz gruntownie wietrzony.
 3. Do czyszczenia podłóg używamy mopa parowego, który skutecznie czyści, dezynfekuje i zabija bakterie.
 4. Pościel jest prana w pralni podmiotu zewnętrznego w temperaturze min 60 stopni.

W OBIEKCIE

 1. Osoba wynajmująca przy odbiorze kluczy w imieniu całej grupy podpisuje oświadczenie o znajomości obowiązujących zasad bezpieczeństwa przez wszystkie osoby przebywające w domku.
 2. Wstęp do OBIEKTU mają tylko osoby zameldowane lub posiadające rezerwację.
 3. Goście przebywający w przestrzeni wspólnej na terenie Obiektu nie są zobowiązani do noszenia maseczek jeśli zachowują odległość co najmniej 2 m pomiędzy sobą (nie dotyczy rodzin).

PLAC ZABAW

 1. Zalecamy ograniczenie jednocześnie przebywających osób na placu zabaw do 5.
 2. Obowiązuje zasada utrzymywania bezpiecznej odległości między osobami  (2 m).
 3. Zalecamy przebywanie na placu zabaw w maseczkach w przypadku obecności gości z różnych domków w tym samym czasie.
 4. Przed skorzystaniem z ogólnodostępnych sprzętów (zabawki, huśtawki, zjeżdżalnia) prosimy o ich dezynfekcję płynem dostępnym w każdym domku.

 

 

ZASADY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM

 1. W razie pytań, wątpliwości związanych z własnym zdrowiem należy dzwonić na infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590.
 2. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby takich jak np. uporczywy kaszel, złe samopoczucie, duszności i trudności w oddychaniu, wysoka temperatura wskazujących na objawy COVID-19 należy:
  1. Nie wchodzić na teren wspólny obiektu, nie opuszczać domku poza koniecznością dotarcia do środka lokomocji
  2. Osobę z oznakami choroby należy odizolować. Osoba ta powinna przebywać do czasu opuszczenia obiektu w sypialni w wynajmowanym domku
  3. Natychmiast powiadomić powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną  w Lęborku
   59 862 10 10, TELEFON ALARMOWY CAŁODOBOWY (+48) 608205830 i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
  4. Jak najszybciej zgłosić się do najbliższego oddziału zakaźnego, celem konsultacji z lekarzem, poprzez udanie się tam transportem własnym lub powiadomienie 999 albo 112.
  5. Niezwłocznie należy powiadomić właścicieli obiektu o zaistniałej sytuacji tel. 608253360
   • ustalenia obszaru, w którym poruszała się i przebywała osoba
   • ustalenia listy gości (jeśli to możliwe) z którymi mogła mieć kontakt ta osoba
  6. W zaistniałej sytuacji właściciele odpowiedzialni są za przeprowadzenie natychmiast dezynfekcji domku, w którym mieszkała osoba z podejrzeniem koronawirusa.