Blog

Atrakcje dla dziecka w Łebie

Czyli czym zainteresujesz swoje dziecko w Łebie

Łeba jest znanym kurortem nadmorskim, który co roku odwiedza mnóstwo osób, szukając nie tylko przepięknego wybrzeża oraz słońca, ale także atrakcji związanych z położeniem miasta. Bo Łeba to nie tylko morze i plaża, ale wiele więcej, także takich miejsc, w których Twoje dziecko znajdzie coś specjalnie dla siebie. Jeśli podróżujesz z maluchami, przyda Ci się trochę informacji, jakie atrakcje w Łebie mogą je zainteresować.

 

Nocleg dogodny dla małych i dużych

W Łebie jest bardzo wiele miejsc do przenocowania. Jako kurort nadmorski, miasto jest przygotowane na wielotysięczny tłum. Dlatego w samym centrum można znaleźć kilka hoteli, do tego apartamenty letniskowe oraz wiele innych domków, w których stacjonując turyści. Jednak nie wszędzie jest wygodnie z maluchami, więc przy decyzji trzeba brać pod uwagę nie tylko to, czy cena jest adekwatna do warunków, ale także możliwości, z których skorzystają dzieci.

Wybierając hotel, trzeba dokładnie zaplanować cały wyjazd, zadbać o warunki dla najmłodszych, takie jak łóżeczko czy osobne łóżko, oraz pomyśleć o wyżywieniu, o ile jest ono wliczone w cenę pokoju hotelowego. Tutaj dużą przewagę mają domki letniskowe w Łebie, np. Bursztynowa 13, gdzie każdy dowolnie może wybrać, jak będzie wyglądał pobyt. To dużo większa wygoda i przyjemność z przebywania w nadmorskim kurorcie.

Wydmy to pierwsze, o czym się myśli

Oczywiście Łeba domki i samo miasto nieodwołalnie kojarzą się z ruchomymi wydmami. Rzeczywiście Słowiński Park Narodowy kryje w sobie wiele tajemnic i jego zwiedzanie jest jedną z atrakcji, także dla młodszych. To nie tylko wydmy, które znajdują się na jego krańcu, ale także ścieżka przyrodnicza z różnymi okazami zwierząt, piękne widoki na leśne trakty oraz błyskający zza drzew zarys jeziora Łebsko, które okala park od południa.

Wynajmując domki w Łebie, można więc pomyśleć o tym, by znaleźć się jak najbliżej parku. Warto wiedzieć, że leży on jednak nieco na zachód od centrum Łeby. A jak z drogą na wydmy poradzą sobie dzieci? Możliwości są dostosowane do potrzeb. Pod wydmy można dojechać specjalną kolorową ciuchcią lub przespacerować się kilka kilometrów w jedną stronę ścieżką przyrodniczą. Można także przejechać tylko pół trasy, do Muzeum Wyrzutni Rakiet.

To miejsce jest także kolejną atrakcją dla maluchów. Oprócz tego przed wejściem do parku warto wspiąć się na wysoką wieżę widokową w Rąbce, by pokazać maluchom ogromne, trzecie co do wielkości w Polsce jezioro Łebsko. Na miejscu znajdują się także sklepy z lodami i goframi, więc dla miłośników jedzenia i tego nie zabraknie. Na wydmy można się także dostać statkiem, który kursuje w wakacje od przystani w Rąbce na wysokość wspomnianego Muzeum.

Łeba Domki 2020

Magia muzeów

Jeśli Twoim milusińskim znudzi się maszerowanie po zielonych terenach parku narodowego, czas na zorganizowanie czegoś innego. Łeba domki to świetne miejsce, by mieć blisko do centrum miasta, gdzie znajduje się wiele muzeów, które zainteresują każdego – i dużego, i małego.

  • Muzeum Bursztynu w Łebie to jedno z najbardziej „dziecięcych” miejsc. Założone w 2017 roku, dziś liczy aż cztery sale. Można odwiedzić dzięki temu Las Bursztynowy, przeżyć Epokę Lodowcową, dowiedzieć się, czym jest Inkluzja oraz na koniec odwiedzić Bursztynową Komnatę. Oprócz tego w muzeum dostępne są: Kraina Smoków oraz Wystawa Statków i Okrętów.
  • Muzeum Motyli to miejsce szczególnie piękne, pełne okazów zasuszonych owadów, które były zbierane od 1937 roku. Motyl jest tu myślą przewodnią i pojawia się na niemalże każdym eksponacie. Przepięknymi widokami można zainteresować maluchy ciekawe świata.
  • Muzeum Figur Woskowych nie może zabraknąć w żadnym szanującym się nadmorskim mieście. Jest i w Łebie, więc weź swoje dzieci i wybierzcie się w podróż po najładniejszych baśniach, bajkach i filmach, które prezentują figury.

Każde z muzeów powinno być blisko Twoich wynajętych domków w Łebie, by było wygodniej zwiedzać je z dziećmi.

Noclegi muzeum motylów łeba

Rozrywka dla dużych i małych

Łeba to jednak nie tylko muzea czy przepiękna przyroda. Wynajmując domki w Łebie, możecie bardzo łatwo znaleźć się w otoczeniu dawno niewidzianych gadów… O czym mowa? To słynny, jedyny na Pomorzu Park Dinozaurów. Każdy maluch chce poznać T-Rexa i zobaczyć, jakie były naprawdę. To wystawa dinozaurów w ich realnych rozmiarach. To jednak o wiele więcej, bowiem jest tam także Zamek Strachów, Bajlandia, pontonowa zjeżdżalnia Boomerang czy Pojazdy Flinstonów i Wioska Indiańska.

Obok Parku Dinozaurów, z domków letniskowych warto także zabrać dzieci na Minigolfa. Urozmaicone tory są dostępne w Adventure Golf Park. Z kolei w przypadku dzieciaków, które są ciekawe i nie boją się niczego, polecane jest Illuzeum, czyli muzeum iluzji. To miejsce, w którym nic nie jest takie, jak Ci się wydaje… Rozrywkowo z maluchami i większymi dziećmi można pobawić się także w Magicznych Lustrach, czyli wystawie w krzywym zwierciadle oraz w największym na Pomorzu labiryncie. To przygoda dla każdego, bez względu na wiek!

 

Coś dla wyobraźni

W Łebie znajdziesz także liczne miejsca, gdzie trzeba trochę pogłówkować. Jeśli ktoś jest fanem krzyżówek albo chce, by jego dziecko w ciekawy sposób połączyło naukę i przyjemność z zabawy, to może spokojnie obrać kurs na Łebę i wybrać tu apartamenty letniskowe. Jednym z takich miejsce jest bowiem Discovery Park. Tutaj maluch może bawić się „Łebskimi Klockami”, które wymagają od niego logicznego myślenia i pomysłu. Miejsce dla nieco starszych dzieci, które nie chcą nudzić się podczas grania w minigolfa.

Oprócz wystawy historii klocków LEGO oraz miejsca, gdzie można spokojnie poukładać kolejne budowle. Maluch może stworzyć budynek, który następnie zostanie przeniesiony do gry albo sterować kilkunastoma modelami popularnych duńskich klocków. To także okazja, by zobaczyć wielkie dzieła architektury światowej w wydaniu klockowym. Wyjście z domków w Łebie i wizyta w takim miejscu to prawdziwa przyjemność dla każdego, nie tylko dla dzieci.

Domki Łeba

Zabawa w wodnym parku

SeaPark w Sarbsku leży na wschód od miasta, co również możesz mieć pod uwagą, gdy wybierasz miejsce noclegowe, np. Łeba domki. W tym parku znajdziesz nie tylko największe fokarium w Polsce oraz pokazy zabaw fok, ale także przestrzeń do zabawy samodzielnej. Dzieci mogą nie tylko skorzystać z małpiego gaju lub kolejki pirata, ale także odwiedzić prehistoryczne oceanarium lub zwiedzić park makiet zwierząt morskich lub park miniatur latarni morskich, w których były! Dodatkową atrakcją jest wrak na wspak, czyli zwiedzanie rekonstrukcji wraku statku, który brał udział w Bitwie pod Oliwą, a który obecnie leży na dnie do góry nogami. Tak też się go zwiedza w SeaPark w Sarbsku. Z pewnością na to miejsce musisz zarezerwować wiele godzin!

Noclegi w domkach koło Sea Park

Latarnie morskie oraz historia wsi

W okolicach Łeby są dwie latarnie morskie, na które warto wdrapać się z milusińskimi. Zawsze to przyjemnie popatrzeć na świat z góry. Pierwsza z nich to latarnia Stilo. Ma wysokość aż 34 metrów, ale wybudowana została już w latach 1904-1906. Jest dostępna dla zwiedzających i dziś już nieczynna – pełni tylko funkcję turystyczną.

Druga latarnia mieści się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, nieopodal Czołpina. Jest wybudowana z przepięknej cegły, ale dosięga niżej niż Stilo, bowiem tylko do niespełna 26 metrów. Z niej rozciąga się przepiękny widok na ruchome wydmy, morze oraz jeziora okalające Łebę. Być może dojrzycie też swoje domki letniskowe!

Warto także zobaczyć i pokazać dzieciom Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Słowinie to specjalny lud zamieszkujący te nadmorskie, łebskie tereny. Wygląd chałup tu się znajdujących zaczyna się od XVIII wieku, a kończy na chatach współczesnych. To doskonała okazja, by zobaczyć kulturę słowińską na własne oczy. Z roku na rok przedstawicieli tej grupy etnicznej jest coraz mniej.

 

Domki ŁebaDla każdego coś miłego!

Wynajęcie domków w Łebie to doskonały pomysł na spędzenie czasu w miejscu urokliwym i zewsząd otoczonym atrakcjami. Miasto gwarantuje doskonałe spędzenie czasu nie tylko dla dorosłych, ale także da maluchów. Nawet dwutygodniowy pobyt nie będzie dla nich czymś nudnym, a pobyt na plaży i kąpiele w morzu, można przeplatać wizytami w cudach przyrody, parkach rozrywki i muzeach. Łeba to miasto wielu żywiołów – odkryj je wraz z Twoimi dziećmi. Idealne miejsce na wyjazd na majówkę czy wakacje dla całej rodziny!

Domki Łeba 2020

Domki Łeba